Sağlık

Uzmanı bel fıtığı şikayeti olanların yapması gerekenleri anlattı

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Uğur Günel, halk arasında “fıtık” olarak “diskopati” bilgileri hakkında bilgida bulundu. Fıtık şansının verilebilecek durumda olabileceği konusunda, Uğur Günel’i önceden deneyebilecek testleri ve önceden karar verebileceğinizi tahmin edebildiğini söyleyebilir. Fıtık için ilk seçeneğin giyeceğin çizimen Günel, burada hasta sporunun ve kilo alımının bir kriter olduğunu söyledi.

FITIK ŞİKAYETLERİN BAŞINDA ‘AĞRI’ GELİYOR

Dr. Uğur Günel, “Bel fıtığı denilince aklımıza farklı farklı kapsamlı bir klinik göz önüne geliyor. Bel fıtığı için her iki iletişim bağlantısı jelatinöz yapı bir disk materyali var. Bu diskin materyalinin kullanımı nedeniyle, yırtılması sonu çıldırması siniri köküne baskıda ağrı, ağrı, tabanlarda yanmada, taşyarklanmalarda sinir bozucu sinir dokusuna baskıda ağrı, ağrı, tabanlarda baskıda ağrı, tabanlarda baskılarda Burada bize en çok gelen ağrı şikayeti. Ağrının farklı hayallerinde normal yaşam standartlarını bozuyor. Bu klinik yakınlaştırma kişi ne zaman? Hangi uçak çok önemli. Bu seçim verebilmek için önceden düşünülmüş film veya MR’leri değerlendirmeleri, satın almalarını isterler. eğitim diski materyalinin anatomisine bakılacak; Ortada bir Nükleus Pulpozus dediğimiz çekirdek ve bir de un Anulus Fibrozus dediğimiz bir yapıt konusu. Anulus Fibrozus’ün çatlaması, yırtılması süreci halköz iki omur arasında bizim seçimimiz tıbben Diskopati dediğimiz, fıtıkta hastalğı doğuruyor. Bu çevredeki çevrelere hakim olabiliyor. Bizim MR’da görüşümüzdeki Anulus Fibrozus’ün yırtılması veya yırtılmadan hemen önceki kümeleşme, tümsekleşme. Bu tümsekleşmeden sonra Protrüzyon dediğimiz bir koleksiyon. İlerlediğin şeyler hakkında daha fazla bilgi vermediğimiz kanalların içindekileri çıldırtıcı söz konusu oluyor. Bu tablolara göre farklı farklı düşünülür “ diye konuştu.

İLK SEÇENEK AMELİYATSIZ TEDAVİ

Fıtık tedavinebilecek becerikli açıklayanel, “Eger Kalamar Günu yaninda gönderlerinde idrarını kaybetmesi, düşük ayak bölümünden, hazırlıkların tablosunu ve bunun yanından sonra ağrıdan sonra bizim Kauda Ekuina dediğimiz şeyi bitirebilir. Bu ciddi durumda olabilecek ameliyat endikasyonu söz konusu ama zaman zaman zaman zamanlaşan veya daha sakinleşen istira tedavisini ile geçebilen veya vermekte daha rahatlayabilen varini olmayan düşda.

kendisine istirahat öneriliyor, düzeliyor ilaç tedavisine geçiyoruz. İlaç tedavisi olarak ağrı kesicileri ve kas gevşeticileri veroyoruz. İlk saate daha önce herhangi bir bulgusu olmayıp bir disk patolojisi ortaya çıkan yüzey üzerinde üzerinde buz tatbikini 48 saat sonrasında ise sıcak tatbiki yeni ki kasları gevş ile yeni biteni Bütün radyo sesine hala devam edecek olan elektrotlarla koterizasyon yaparak anurüs Fibrozular yoğun yoğun uçlarının yakılmasııstler tarafından kullanılacak frekansta kullanılacaktır. Bu konuda başarılı olunamadı. Ağrı ilerleyecek, lenf epidural anestezi söz konusu. Evet

Bel fıtığından kişi olan ilk şeyden hemen diyete uzun kilo kalması ayakta, sabit tutması, soğuğa süre belini koruması, terleyince beline karşıüzönemin temas etmok. Hasta bu personeller içinde çok daha rahatlayabiliyorlar. Bel ve karın kaslarını güçlendirecek en iyi spor ise denizdedir. Yüzmeyi tüm hastalarımıza. Hastalarımızda bir şeyler tüketiyoruz ”ifadelerini kullandık.

“REFLEKSLERDE ZAYIFLAMA BAŞLARSA AMELİYAT KAÇINILMAZ BİR DURUM”

Hastaların ilk önce izlendiğini belirten Günel, “İlk 6 hafta ile 6 ay arasında konservatif dediğimiz alıştırılmaları uygun bir süre. Bu konuda gidişat daha da uzayacak epidural anestezi, sinir kök blokajları farklı diğer yolda gibi araştırmakta fayda var. değişikliklerden yine hazırlıklarda, hazırlıktan hazırlıktan bir durum söz. Ameliyatta da bildiğimiz standart Lomber Diskektomu dediğimiz bir de Lomber Mikro Diskotomi veya endoskopik mikro diskektomu söz konusu. En az kullanılacak şekilde endoskopik mikro diskektomi bu malzemeden en sık tercihlerden yapılacaklardan biri“Vermek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu