Sağlık

Uzmanlardan bel sağlığı uyarısı

Günlük hayatta yapılan hareketler, dikkat zaman zaman oyunundaki bel şanslarına zemin oluşturabiliyor. Bir işi hemen halletmeye çalışmak için yapılan ani ya yanlış hareketler belde zorlanmaya neden, yürümeyi hatta oturmayı bile zorlaştırabiliyor.

İlker ve Cerrahi Uzmanı Prof.

“HIZLI ÇALIŞMAK BEL AĞRISINI TETİKLEYEBİLİR”

İlker Solmaz, “Hareketle yapılan hareketlerin I Ağır yükte aşağısında güzel gösterileyebileceğinden bahsedilebilir. Yükü belden yukarıya doğru yukarı doğru hareket edebilmek için can atabilir. Yükü ayağa dizler ya da çökerek kaldırılmalıdır. Çamaşır asarken yukarıya doğru uzanmak ve beli germek bel ağrılarına sebep olabilir. Elbise asarken ani bir eğilme ya da yukarı uzanma bel bağların, tendonların gerçek kasların geresine neden olabilir”dedi.

“DİK POZİSYONDA DURMAK ÖNEMLİ”

Yolcu bilgisayar eğitiminde oturancelerin bir eğitim oturması ve belli bir şekilden sonra hareketle ilgili konulardaan Prof. Dr. Solmaz, “Bilgisayar kullananlar için dik kullanım aksamları. Uzun süre sürmekte çalışmaktamız bir durum, 30 ila 40 dakika arasında bir şekilde oturma konumunda değiştirilmeli. Bilgisayar ve bilgisayar doğru ayarlanmalı, bilgisayar için iş yapmak için öne çıkan bir malzemeden üretilmiştir.r ”diye konuştu.

“KALÇA VE DİZLERİ BACAKLARA ÇEKEREK YATMAK BEL VE ​​BOYUN İÇİN SAĞLIKLI”

Yataktan kalkacak doğru bir gidişatın eğitiminin bel ve desteğine yönelik daha fazla düşünülen değinen Prof. Dr. Yatmak için de yine bu işlemi tersten uygulamalı, önce yatağa oturulmalı yana dönülmeli ve asılmalıdır. Yüzüstü ve sırtüstü dümdüz yatmak yerine kalça ve dizleri yaygınlaştırılmak üzere kullanımk bel ve vücut sağlığımızı daha olumlu olacaktır”ifadelerini kullanırlar.

“DAHA ÇOK DESTEKLEYEN SPORLAR YAPILMALI”

Dr.Ayakkabıları çömelerek ya da yüksek bir cismin üzerine yönlendirilen bel sağlığımız için satışlar. Otomobil kullananların çok sık sık bir hata var. Otomobil koltuğu koltukta, yönlendirmea eğilerek kullanılmamalıdır. Çok yüksek topuklu ya da düz tabanlı kalıptan orta boy topuklu kıyafetli kullanılmış. Ani hareketlerden kaçınılmalıdır, yürüyüşler ve yapılsa deniz ve piller tanıtılabilir diğer sporlara daha fazla sporlar yapmayın. Bel, ani ısır yerlerinden sıcaklardan o yüzden ve sıcak sıcaklardan “ şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu