Spor

Aspendos’ta Davis Cup açılışı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle 8 Eylül – 3 Ekim tarihleri ​​arasında Antalya Megasaray Tenis Akademisi kortlarında turizmi güçlendirmek amacıyla düzenlenen BNP Paribas Jr Davis Cup Jr Billie Jean King Cup Dünya Gençler Şampiyonası’nın basın toplantısı spor yapmak ve ülkemizi uluslararası alanda tanıtmak.

Açılış töreni Aspendos’un 21 ülkeden sporcu ve kaptanlara tanıtılmasıyla başladı. Turnuvanın açılışı Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Antalya İl Spor ve Gençlik Direktörü Yavuz Gürhan, ITF Yönetim Kurulu Üyesi Carlos Bravo, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’in konuşmalarıyla gerçekleştirildi. ve turnuva direktörü Özgür Ergüden. Konuşmaların ardından TTF Başkanı Cengiz Durmuş, Antalya İl Spor ve Gençlik Direktörü Yavuz Gürhan, ITF Yönetim Kurulu Üyesi Carlos Bravo, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ile milli sporcularımız Melisa Ercan, Duru Söke ve Atakan Karahan mini- saha.

ITF yönetim kurulu üyesi Carlos Bravo, etkinliğin 2020’de iptal edildiğini hatırlatarak, bu yıl bu etkinlik için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Etkinliğin sponsoru olan Türkiye Tenis Federasyonu’na, Club Megasaray’a ve tüm turnuva ekibine teşekkür eden Bravo, “Siz değerli sporcular ülkenizi temsil ettiğiniz için kendinizle gurur duymalısınız. Takımlar ve iyi haftalar dilerim” dedi.

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan: “Turizmin başkenti, sporun başkenti Antalya’da tenis heyecanını 3 Ekim’e kadar birlikte yaşayın”

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, dünyanın en güzel şehrinde Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Dünyanın dört bir yanında 300 spor organizasyonuna ve 100.000 sporcuya ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. yıl farklı branşları farklı bir heyecanla ağırlamak ve ülkelerine göndermek.Turizmin ve sporun başkenti Antalya’da tenisin heyecanını 3 Ekim’e kadar hep birlikte yaşayacağız.Umarım sevgiyi getireceğiniz bir organizasyon olur. Güzel anılarla başladığınız ülkenizde kardeşlik ve dostluk.3 Ekim’e kadar sporda kalın, tüm sporseverleri Megasaray’a bekliyoruz.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, dünya mirası olan Aspendos antik tiyatrosunda buluşmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, “Yıllardır en iyi olmak ve gençlerimizin tenis becerilerini en üst düzeye çıkarmak için mücadele ediyoruz. Bakanlığımızdan aldığımız hedefleri olan insanlar.

Tenisi Türkiye’nin dört bir yanında herkesin oynaması için yaptığımız her projenin arkasında durduk. Durmuş, “Türkiye’nin tenis oynayarak dünyadaki yerini aldığını vurgulayan Durmuş, “Hem Avrupa’da hem de Avrupa’da mücadelemizi en üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor. . Sıfırdan büyüdükçe, sporcularımızın teniste başarılı olduklarını artık her yerde görebiliyoruz. Aşağıdan yukarıya çok başarılı sporcularımız var ve bu anlamda çok mutluyuz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, sporu her yerde kullanılabilir kılmak için büyük tesisat çalışmaları yürütüyor. Özellikle Bakanımız tüm projelerimizin destekçisi ve takipçisi olmuştur. Birçok ilke imza atmış bir ülke olarak dünya tenisinde yerini almış bir tenis ülkesi olduğumuzu gösterdiğimiz bir haftaya giriyoruz. ITF’in bize olan inancıyla 21 ülkeden 32 takımın yarışacağı bir hafta içerisindeyiz.” Turnuva öncesi tarihi bir mirasta buluşarak gençlerin turnuva öncesi heyecanını paylaşmak istediklerini belirten Başkan Durmuş, şunları kaydetti: “Bakanlığımız çatısı altında topladığımız bu organizasyonda sponsorlarımız bizim için çok değerliler ve Megasaray 21 sahasını bu turnuvaya tahsis ettiler ve yanımızda olarak ülkemize olan desteklerini bizlerden esirgemediler. konaklamadan ulaşıma kadar her şey. Biz ancak birlikte olursak başarılı olabiliriz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

“TÜRK TENİSİNİN GELİŞİMİNE UYGUN”

Megasaray Tenis Akademisi’ni kurarak teniste dünya çapında ses getirecek turnuvalar düzenlediklerini belirten Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, “Türkiye Tenis Federasyonu’nun ana sponsoru olarak birçok önemli turnuvayı Türkiye’ye kazandırdık. Cumhurbaşkanım Cengiz ile birlikte ülkemize daha da fazlasını getireceğiz.Pandemiye rağmen Megasaray yılın ilk yarısında 70’e yakın ulusal ve uluslararası turnuvaya ev sahipliği yaptı.Önümüzdeki aylarda yapılacak turnuvalarla birlikte 100’e yakın turnuvaya ev sahipliği yapmayı planlıyoruz. Geçen kış bizim yaptığımız gibi Avrupa’nın hiçbir yerinde turnuva yapılmadı. Akademi (MTA) dünyanın dört bir yanından 5000’in üzerinde tenisçiyi ağırladı. Antalya ve Belek markasına büyük katkı sağlandı.” .

Megasaray Tenis Akademisi’nin artık dünya tenis camiasında bilinen ve konuşulan bir marka olduğunu belirten Şahin, “Junior Davis Cup (erkek) ve Billie Jean King Turnuvaları gibi Gençler Tenis Dünya Kupalarını yarın başlıyoruz. önemli kupa (kızlar) Bu turnuvalardan çıkan genç yetenekler önümüzdeki yıllara damgasını vuracak.İlk girenler onlar olacak.ITC de bu etkinliğe büyük önem veriyor.Türkiye Federasyonu’nu Türkiye’ye kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Özellikle başkanımız Cengiz Durmuş’un paha biçilmez emeği ve 2 milyon TL’lik sponsorluk katkımız ile Türkiye’de tenisin bir ilki.Bu, Federasyon ile ortaklığımızın en güzel örneklerinden biridir.Bunu sürdürmeye devam edeceğiz. iş birliği ve sinerji Bu tür önemli turnuvalar Türk tenisinin gelişmesi ve yaygınlaşması için temel teşkil edecek ve bizim tenisimizin daha iyi tanınmasına da katkı sağlayacaktır. Ülke. Aynı zamanda daha fazla turist çekerek ülkemize döviz kazandıracaktır. 21 ülkeden misafirlerimizi içtenlikle selamlıyorum. Turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu