Spor

Digitürk’ten yayın ihalesi açıklaması: Her paket için istisnasız en yüksek teklifi veren yayıncı olduk

Süper Lig ve 1. Lig’de yayın ihalesiyle ilgili süreci devam etmeden yayınlayacaklar beIN Sports’tan açıklama geldi.

Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly, yayın ihalesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, yapılan teklifin gerçeklere dayandığı belirtildi.

Yousef Al-Obaidly’nin şu şekildedir:

“Süpürücü Lig’in ve 1. Lig’in 2022 – 2023 yayıneri ve sonrasınısını hakları ihaleyle ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF ve ihale komisyonu tarafından yapılan son açıklama, birçan kıdıkıkır)

Kamuoyunun da çok iyi bir satışa sahip olmayan Digiturk olarak, yüksek broşür veren yayıncı satışsız. Öyle ki bazı bazılarda tek teklif veren yayıncı olarak, kulüplere garantiler gelir getiren tekliflerimiz, ikinci sıradaki tekliflerin iki katıydı. İyileşecek olanın gözden geçirilecek zamanların ışığında, Türk futboluna ona bütün yürüyüşe yaklaşmak ve iyi niyetle yaklaştık.

Tüm dünyadan yirmi yıl yılı, Türkiye’de spor yayınlarına ait programlardan oluşur.

TFF’nin kapalı zarf usulüyle iletilen teklifleri kamuoyuna açıklanmasıyla birlikte, biz de ticari çıkarlarımıza ve üye menfaatlerine uygun hareketlerimizi değerlendiriyoruz.

Digiturk, eğlence, internet, OTT ve diğer geniş kapsamlı olarak pazarlanabilir ve uzun vadeli bir işnaz ve dünya çapında bir medya parçasıyız. Faaliyetlerimizin uzun vadeliliği tek bir incenin ürüne bağlı değil. Alacağımız tüm kararlarda bu göz alıcı olacağımızı, herkesin bilgisine sunarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu