Spor

Eski rekortmen atlet Ayaz, TAF başkanlığına adaylığını açıkladı

Eski milli sporcu ve rekortmen sporcu Necdet Ayaz, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Türkiye Atletizm Federasyonu, 31 Ekim-1 Kasım tarihleri ​​arasında cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidecek. Önümüzdeki ay yapılacak seçimler öncesinde cumhurbaşkanı adayları da adaylıklarını açıklamaya başladı.
Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) Levent’teki merkezinde basın mensuplarıyla bir araya gelen eski rekortmen sporcu ve eski gençlik ve spor il müdürü Necdet Ayaz, TSK cumhurbaşkanlığına aday olduğunu söyledi.
Atletizmin sorunlarını ve çözüm yollarını bildiklerini ifade eden Necdet Ayaz, “Spor bir oyundur ve kurallarına göre oynanmalıdır. Atletizme 1975 yılında başladım. 22 kilometre uzaklıktaki merkeze koşardım. .merkezden ve trenden.İlçeyi bile göremiyordum.Spor sayesinde Türkiye’nin her yerini ve dünyanın birçok ülkesini görme imkanım oldu.Bu nedenle atletizme borçluyum.İstiyoruz. bu borcu ödüyorum uzaktan koordinatörlük yaptım yönetim kurulu üyeliği yaptım takımla önemli işler yaptık 5 ilde gençlik ve spor il müdürlüğü yaptım olimpiyatlardan sonra yapılacak.3 ay sonra yapılacak.Son olarak seçimlerin 31 Ekim’den 1 Kasım’a kadar yapılacağı açıklandı.Ben aday olmaya karar verdim.Sorunları ve çözümlerini biliyoruz.Bu seçimden ziyade bir g. ara. Ben de bir sporcuyum ve bu yarışa katılacağım. Nitelik rekabeti yapan şey sayısal çeşitlilik ve katılımdır. Bazı federasyonlarda olduğu gibi bizim federasyonumuzda da Danıştay kararı uygulansa ve yarışmaya birçok kişi girebilirdi. Ben aday değil adayım. Çünkü delege sayısının yüzde 15’ini toplamak gerekiyor. Ancak, delegelerin kim olduğunu hala bilmiyoruz. Ülke olarak sporda mükemmel sonuçlar elde edildiğini biliyoruz. Başkanımızın da spor kökenli olması bizim için büyük bir fırsat. Bu doğrultuda yapı ve imkanlar açısından çok yol kat ettik. Fırsat derken bütçeden bahsediyorum. Ama bu bütçe doğru kullanıldı mı? Doğru kullanılırsa olimpiyatlardan madalya ile dönerlerdi. Bir yolculuğa başladık ve önümüzdeki dönemde başladığımız ekibi açıklayacağız. Önceliğimiz 3-12 yaş arası çocuklar için oyun grupları oluşturmak ve geleceğin şampiyonlarını bulmak olacak. Ayrıca dopingle mücadelede ‘Sıfır tolerans’ sloganıyla hareket edeceğiz. Uluslararası ilişkilerimizi onurlu bir şekilde yürüteceğiz. Koşulların iyi olduğunu umuyoruz ve herkese ekibimizle ne kadar harika şeyler yapabileceğimizi göstermek istiyoruz.”
Ayaz, aday olabilmek için delege sayısının yüzde 15’inin imzalanması gerektiğine işaret ederek, “300 delegeyi geçmeme kuralı var. İmzaların yüzde 15’ini toplayabilmeliyiz. Oy kullanan federasyon. Danıştay kararıyla resmi bültende yayınlansa da bu rakamdan muaf tutuluyor. İmzaların sadece yüzde 15’ini alıyor. Bunun dışında başvuranların belli bir bedel ödemesi gerekecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu