Spor

Mehmet Demirkol’dan Beşiktaş değerlendirmesi

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Beşiktaş’ın Ajax’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki kritik deplasman maçına gidecek son durumunu Socrates’in Youtube kanalından değerlendirdi.

Altay-Beşiktaş maçının sakatlıklardan dolayı analiz edilmesinin zor olduğunu belirten Demirkol, “Pjanic sakatlanana kadar çok eksik olmasına rağmen Beşiktaş maçı istediği gibi aldı. Pjanic Beşiktaş’ın güneşi gibi oldu. Herkes onun etrafında dönüyor. O gittikten sonra boşluğunu doldurmak zor” dedi.

Demirkol, kısa vadede Pjanic olmazsa koltuğunun doldurulmayacağını vurguladı ve oyunun değişmesi gerektiğini söyledi. Yorumcu konuşmasına şöyle devam etti: “Pjanic’in yokluğunda Ajax’a karşı ne yapılacak? Bilmiyorum. Bundan sonra Beşiktaş nasıl bir oyun planı olacak? Cevabı bulmak kolay değil. Ajax’ın tuhaf istatistikleri var. Sonrası PSV’ye 4-0 yenilerek iki gol yediler. Bu Sergen Hoca’nın kendini kanıtlaması için ayrı bir sınav olacak.”

Demirkol, Ajax menajeri Eric ten Hag’ın Sergen Yalçın’ın yanı sıra Klop ve Tuchel’den sonra takımın en önemli isimlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Ajax’ın oyununun sorunlu olacağını belirten Demirkol, “Menajer elinden geldiğince tecrübeli bir şekilde işi halletmeye çalışacak. Mert Günok’u kalede görürsek şaşırmam. Sergen Hoca’nın yeni bir oyun bulması lazım. Ama Ajax için mevcut kadroda durum böyle değil.Baskı oyunu ve oyunu kesinlikle mahvetmeniz gerekecek.Ama bu baskıyı nereye koyacaksınız?Rakip baskıyı nasıl kıracağını çok iyi biliyor. İşte bu yüzden Sporting Lizbon’a karşı 5 gol attılar. Bu yüzden ilk bölgelerine basmanız çok önemli. Mümkün değil. Peki nereye basacaksınız? Analize ve yeni bir maça ihtiyacımız var.”

Demirkol, “Kendi adıma konuşuyorum. Oyun bulamıyorum. Neyse ki antrenör değilim. ‘Öğretmen doğru oyunu bulacak mı, bulamayacak mı?’ Sınav. Ama çok zor bir iş. Malzeme yok. Sergen Hoca pirinçsiz pilav yapmaya çalışacak” dedi.

SAVUNMADA KİM OYNAYACAK?

Beşiktaş’ı mevkiden mevkiye değerlendiren Demirkol, “Gol tamamlandı. Sorun yok. Sağ bek tamamlandı. Sol bek tamamlandı. Savunmanın ortasında bir sorun var. Serdar burada. . Buldum. Altay maçında iyi ama Altay maçında iyi buldum.Ajax’ın hücum performansı kıyaslanamaz.Nsakala oynayabilir, Josef oynayabilir.Ama ben böyleyken Josef kendini çekebilir.Orta sahada bu kadar sorun var mı? ” Belki onu oraya koymak zorunda kalacak ama orta sahayı ne yapacak? Bu çok zor. Antalya maçında Sousa’yı savunmaya aldıktan sonra orta saha çöktü. Geri almak zorunda kaldı.”

Hoca Sergen için “Şapkasını tavşandan çıkarması lazım” ifadesini kullanan Demirkol, “Kolay değil, aynı zamanda bir fırsat. Sahada puansız doğru bir plan görmeye razıyım. Siz görmüyorsunuz” dedi. B.Bilirsen avantajın olur.B takımının otomatik oynaması var.Karışık pozisyonda oynayan çok oyuncu var” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu