Spor

Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu hedeflerini anlattı

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazanan milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, 2024 Paris Olimpiyatları’na altın madalya ile dönmek için gece gündüz çok çalışacağını söyledi.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda bayanlar 51 kiloda gümüş madalya kazanan milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, teknik direktörü Nazım Yiğit ile Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Çakıroğlu, olimpiyatlardan önce memleketi Trabzon’daki Türkçe Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde kamp kurduğunu ve herkesin kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi.

Hedeflerinden bahseden Çakıroğlu, “İstanbul’da yapılacak dünya şampiyonasında önce Türk bayrağının çekilmesini istiyorum. Ardından Paris 2024 Olimpiyatları var. Gerekirse gece gündüz çok çalışacağım, oradan altın madalya ile dönersem başarılı olurum.” dedi.

Çakıroğlu, uluslararası turnuvalardaki tüm sporcuların amacının İstiklal Marşı’nı duyabilmek olduğunu, birçok kez başarılı olmasına rağmen Tokyo Olimpiyatları’nın final maçında bu fırsatı kaçırdığını belirterek, kendisine inandığını sözlerine ekledi. sonraki yarışlarda zirvede olmak için çok çalışacağını söyledi.

Çakıroğlu, genç sporculara da tavsiyelerde bulunarak, gençlerin özgüven sahibi olması, çok çalışması, hedef ve hayallerinin peşinden koşması gerektiğini kaydetti.

Antrenör Nazım Yiğit, Buse Naz’ın çok yetenekli, disiplinli ve çalışkan bir sporcu olduğunu ve gelecekte büyük başarılara imza atacağına inandığını söyledi.

İl Müdürü Öztürk ise Buse Naz’ın takdir ettikleri ve takdir ettikleri özel bir sporcu olduğunu vurgulayarak, Trabzonlu boksörün başarısının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu