Spor

Mustafa Denizli’den Kappel açıklaması

Yarın Şampiyonlar Ligi’nde Ajax ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ın Hollanda basınına konuşan Altay kanat oyuncusu Leandro Kappel çok sayıda konuşma yaptı. Kappel, Ajax’ın Bianconeri’ye şans vermemekle birlikte sahayı farklı bir şekilde terk edeceğini belirtti.

Juventus yıldızı yaptığı açıklamada, Ajax’ın ilk golü attıktan sonra Beşiktaş’ın kabus gibi çökeceğini söyledi; “Bütün şans Ajax’ta. Beşiktaş karşısında yüzde sıfırlar. Şans vermiyorum. Ajax Cambuur’u 9-0 yendi. Böyle bir maç olacak. Bu futbolla ve oynadıkları takımla Amsterdam’a gelemezler. Beşiktaş Dortmund’a gidecek. Onlara 2-1 yenildiler. Zayıf bir takım değiller ama çok eksileri var. Bu kadar sakatlığın olduğu yerde kazanmak zor.” dedi.

Kappel, Türkiye’de yaşayan Hollandalı bir futbolcu olarak tuttuğu takım için tezahürat yapıyor; “Umarım Ajax kazanır. Ben sadece bir Ajax taraftarıyım. Şampiyonlar Ligi maçlarında takım arkadaşlarım bana gelir ve her zaman bahse gireriz. Hollanda’da Türkiye’ye karşı aynı. Takımıma tezahürat yapmaktan korkmuyorum. Ben Amsterdamlıyım. Umarım Ajax kazanır ve olabildiğince uzağa gider. Ajax Beşiktaş’ın onlara karşı hiç şansı yok. Bence Ajax onlar için fazla iyi.” Cümleleriyle bitirdi.

“BEŞİKTAŞ’I DESTEKLİYORUZ”

Kappel’in açıklamalarının ardından Radyo Gol’den Hasan Hüseyin Alimoğlu’na Mustafa Denizli, “Kappel’in açıklamalarından haberdar değiliz. Beşiktaş’ı destekliyoruz, Türk takımını destekliyoruz. Kappel Hollandalı bir oyuncu ve onu unutmamalıyız. Açıklamalara bakalım, belki bir açıklama yapmamız gerekiyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu