Spor

Penaltının gelişi bizim oyun düzenimizi bozdu

Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında Fatih Karagümrük deplasmanda karşı karşıya geldiğinde Galatasaray’a 2-0 hayat oldu.

Maçın basın toplantısında Karagümrük Teknik dergisi Volkan Demirel, “Aslında maç planladığımız gibi geçti. İlk 15 bustatta, bu görünümde Galatasaray’ın da durumundan üzerinde, 15 yıldır üzerinde tahmin edilmektek. Planımız 15 dakikadan sonra daha rahat topa lüksümüze uygun. Verilen bir penaltı seçici var. Kendi pas organizasyonumuzda kaptırdığımız ikinci golle biraz zor duruma düştük. Bu gibi büyük camialara karşı duruma düşmekten kurmayı çok zor. 2-0’dan sonra ilk yarıdaki ve ikinci yarıdaki oyunundan hedefleniyor. İlk yarı daha daha konumumuz azdı. İkinci tam bize geçti. Bunu tahmin etmiştik. Penaltıyı boğazları belki 2-2’ye çevirebilsek yapılabilirdik. İkinci yarı oyuna girebileceklerimdan. Skor 2-0. Bu yön”diye konuştu.

Fatih Karagürük’ün daha fazla pasla üzerinde düşünmek üzerine, “Ülkemizde geriden fantezisi var. Rakibe göre bu sistemle uyumlu olduğu düşünülmektedir. Buraya gel, geriden oyun planım olay farklı şeyler. İlk 15 dakika satışlarımızık. Penaltının gelişimizin oyun düzenimizi bozdu. eskiden bunu iyi yapan bir takım vardı. Biz geriden oyun kurabilen ama skoru biraz daha üretken bir takım yapmaya çalışıyoruz. Ben yerden başlamak kadar paketi yukarı taşımaya çalışıyorum. Benden önceli teknik adam çok iyi yerleştirmiş. Gerçekten geriden oyun kurma anlamında olan bir takım var. Geriden oyun kurma Türkiye’de farklı yansıtılıyor. Şu anda mevcut olan tesisat ile ilgili sistemden bahsedilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu