Spor

Sergen Yalçın: “Kendi oyunumuzu oynama ihtimalimiz yok”

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Ajax formasıyla oynayacağı Şampiyonlar Ligi grup maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Sergen Yalçın’ın sözleri…

“Öncelikle Beşiktaş camiası olarak zor bir süreçten geçtiğimizi söylemeliyim. Bunu özellikle söylemek istiyorum. Son 10 günde oyuncular açısından çok ciddi sıkıntılar yaşadık. seçeneklerimiz çok kısıtlı elimizdeki kadro ile en iyisini yapmak bu çok yüksek bir seviye bu maçın belki de en üst seviyesi şampiyonlar ligi burada mücadele etmek kolay değil gerçekten zor .Yarının maçı da zor olacak.İyi, genç ve atletik bir takımla oynayacağız. Çok hızlı tempo tutabilen bir rakip. Alabileceğimiz önlemler, nasıl bir oyun planı oynayacağız, elimizden gelenin en iyisini nasıl yapabiliriz, onun planlarını yapacağız. Umarım skor ve maç bizim için iyi olur.”

“Serdar ve N’Sakala Merkezleri”

“N’Sakala, Serdar Saatçı’nın yanında defans oyuncusu olarak oynayacak. Josef’i oradan aldığımızda o bölge istediğimiz mücadele gücüne düşüyor. N’Sakala’nın geçtiği maç sağ bek, bu oyun bir stoper. yakında onun pozisyonunda oynama fırsatımız olacak.

Eksiklikler futbolda olan şeylerdir. Bir sürü oyun eksik olabilir, çok normal. Çok fazla umursamıyoruz. Geçen sezon da benzer sorunlar yaşadık. Elbette bu süreç bizim için zor. Normalde olması gerekenin çok üzerindeyiz. Darbe yaralanmaları, kas yaralanmaları, önceden var olan bazı yaralanmalar. 11-12 oyuncu kullanamayız. Takımın yarısından fazlası. Oynanmadan hiçbir oyun kazanılmaz. Tabii ki görüntü çok iyi görünmese de oyunların oynanmadan kazanılmadığını unutmayalım. Bu oyunun en önemli kısmı. Saldırganlık ve adil oyun da önemli faktörlerdir. Maçı yarın göreceğiz. Maçtan sonra değerlendireceğiz. Beşiktaş gibi biz de oynamayanlarla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bugün nasıl güçlü çıkacağımızı öğreneceğiz.

Cuma günü oynadık. 25 günde yedinci maçımız olacak, art arda maçlar oynuyoruz. Antrenman yapma şansımız bile yok. Oyuncuları bir rejenerasyon antrenmanı ile dinlendirelim ve tekrar oynayalım. Bir maçımız var ama normal oyunumuzun dışında Ajax’a karşı bir maç oynayacağız.

Tüm oyuncularım bizim için önemli ve değerlidir. Keşke tüm oyuncularımız olsa. Bu oyuncular arasında seçim yapmak sağlıklı olmaz. Eksiklikler, sakatlıklar bu oyunun bir parçası. Her zaman olabilir, ama şu anda çok fazla. Yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Bu oyuncuların çoğu Cumartesi günü bile olmayacak. Mevcut oyuncularla neler yapabileceğimizi araştırıyoruz. Hep eksikliklerden bahsederiz. Olanları konuşsak daha iyi olur. Oyuncuları düşünürsek çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Burada oynayamayan oyuncu yoktur.

Son konuştuğumuz şey şuydu: Eksik oyuncularımızı yarın bu maçta ve Sivas maçında kullanmayı planlıyoruz. Ardından 15 gün ara verilir. Bu arada takımın tamamen toparlanıp lige bozulmadan dönmesini bekliyoruz. Bazen oyuncularla oynayarak risk alırsınız. Tekrar sakatlanma ihtimali var. Tekrar incindiğinde, vardiya sürelerin çok uzun oluyor. Hepimizi, ekibimizi etkiliyor. Düzenimizi, dengemizi bozar. Milli maçı ve bu 2 maçı hariç tutarsak 3-4 haftalık bir dönem olacak. Mehmet Topal hariç tüm oyuncularımız milli takım arasının ardından dönecek. 1-2 maç risk almaktansa oyuncuları daha sağlam bir şekilde oyuna sokmak daha iyi olur” dedi.

“Oyunumuzu oynamamız mümkün değil”

“Ajax maçında oyunumuzu organize edemiyoruz. Rakibin oyununa göre bir planla sahada olacağız. Oyunumuzu oynamamız pek olası değil. Onların oyununu biraz takip edeceğiz. Bu maç göreceli olabilir. maça Hollanda – Türkiye maçı?

Milli maçları bu tür maçlarla karşılaştırmak doğru değil. Oynamak için bir oyun var. Maçın skorunu ve oynanacak maçı kimse tahmin edemez. Oyunun gelişimine göre her türlü oyun ve skor çıkabiliyor. Bu konuda yorum yapmakta zorlanıyorum.

Oyuncu sakatlıkları en büyük zayıflığımız. Bu seviyede çaylak oyuncular ve genç oyuncular var. Böyle bir şampiyonada Ajax gibi bu ligde önemli ve güçlü bir takıma karşı bu tecrübeyi yaşamak hepsi için büyük bir fırsat. Oynayacak genç oyuncular bu imkandan yararlanabilecekler. Bu en büyük pozitif. Kalecimiz Rıdvan, Can Bozdoğan, Serdar Saatçi çok genç. Hepsi 20 yaş grubunda. Bu oyuncuların oynaması harika bir deneyim. Bu en olumlu kısımdır.

“Chelsea maçı gibi bir mucize olacak mı?” Sergen Yalçın, “Futbolda her şey olur. Maçı, skoru tahmin etmek zor. Bu maç canlı maç. Her şey olabilir. Bence yorum yapmak doğru olmaz. Oynayıp sonra konuşuruz. Yeniden.” cevabını verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu