Spor

UEFA, Avrupa Süper Ligi projesine destek veren kulüpleri affetti

UEFA Temyiz Mahkemesi, Avrupa Süper Ligi projesini destekleyen Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid kulüplerine yönelik disiplin soruşturmalarını bozdu.

UEFA’dan yapılan açıklamada, “UEFA düzenleyici çerçevesinin olası ihlali nedeniyle, sözde Süper Lig projesiyle ilgili olarak Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid hakkında açılan disiplin soruşturması, davalar hiç açılmamış gibi geçersiz ilan edildi. getirilmiş. ” söylendi.

İtalya’da Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, Milan, Inter ve Juventus, İspanya’da Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid, Nisan ayında ortak bir açıklama ile Avrupa Süper Ligi’ni kurmaya karar verdiklerini açıkladı. . UEFA, FIFA, ulusal federasyonlar ve taraftarların yoğun tepkisinin ardından Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid dışındaki kulüpler girişimden çekildiğini açıkladı.

Kulüpler, girişimi desteklemeye devam ederek konuyu yargıya taşıdı. 17. Madrid ticaret mahkemesi de Temmuz ayında UEFA tarafından Avrupa Süper Ligi’nin kurucu kulüpleri hakkında açılan disiplin soruşturmasının kapatılmasına ve yaptırım ve kısıtlamaların kaldırılmasına karar verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu