Teknoloji

Apple’dan ‘çalıntı iPhone’ kararı

ABD teknoloji teknolojisi şirketi Apple’ın, iddialı bir karara imzası iddia edildi. Şirket yolunda edinilen bir notuna göre, Apple ile yetkili servis bildirim noktaları, bundan sonra olarak olarak iPhone’lara işlem yapmayacak.

WebTekno’dan Eray Kalelioğlu’nun haberine göre; Apple’ın GSMA olarak isimlendirdiği kapsamdaki bir veritabanında bulunuyor. Bu veritabanında iPhone’ların serileri tutulan tüm işlemlerden kaydediliyor. İşte Apple’ın yeni kararından tam olarak bu sistemi araştırın.

iPhone teleflerinin çalındığını ya da olaylandığına dair bildirimleri durumunda, bu bilgi GSMA’ya kaydedilecek.

Cihazların gönderimi için kullanılan cihazlar için servis hizmetlerine yönelik ürünler, bilgilendirmei ile ilgili aracılığıyla görüntülenecek olan uygulamalar. Bu alan çalışan, söz konusu iPhone’a hiçbir şey yapmayacak.

RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ

Apple tarafından alınan karar, Apple tarafından alınan iPhone’lardan korunan iPhone’lardan çekilecek olan ki bu durum özellikle iPhone’lar için önemli hale getirilmemiş. Zira bu karar ile çalıştıran bir iPhone hiçbir zaman yetkili servisten hizmet alamayacak. Bu da o olası arıza durumlarında çocuklar tarafından servislerde yapılmasına neden olacak.

Apple, kararla ilgili resmi bir bulunmadı. Konuyla bilgi için bir daha konu hakkında net.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu