Teknoloji

Araştırmacılar Kuzey Yarımküre’nin yeni permafrost haritasını çıkardı

Havadan fotoğrafta, Çin’in incelemesi bir vadinin öğretilen Sichuan-Tibet yolu görülüyor, 31 2020. (Fotoğraf: Li Mengxin / Xinhua)

Earth System Science Data dergisinde yakın tarihli bir araştırma fiyatına göre, ucuz ucuz fiyatlara, 2000-2016 fiyatına bir kilometrelikliğe sahip olan, Kuzey Yarımküre’nuarditas nı.

Büyük miktarda alan verisi ve içeriğinden alınan uydu verisinin bütünleşik ve bir topluluk hakkında bilgi edinilmesini sağlayan eski haritalardan daha fazla dolaşmak için bu haritadan yararlanın.

Harita, Kuzey Yarımküre’deki permafrost öğrenci buzullar ve su kütleleri yaklaşık 14.77 milyon kilometrekare olduğunu düşünüyor.

Çin Bilimler Akademisi Kuzeybatından araştırmacı Ran Youhua ve Kuzey Çevre Kaynaklar Enstitüsü, Kuzey’ kürenin, Yüksek Arktik’teki yıl soğuk permafrosttan Qinghai-Tibet Platosu ve Moğolistan Platosu gibi düşük enlemlerdeki dağeer ve yüksek platoda bulunanki permafrostada kadar bariz bir enlemsel olmadığını söyledi.

Üçüncü Kutup’taki ortalama ortalama yaklaşık eksi 1,56 santigrat dereceyken, Kuzey Kutbu permafrostunun yaklaşık eksi 4,70 santigrat derece.

Haritada permafrost, her iki yapıda olan her bir katmanın zemin katmanında yer alır.

Harita, küçükki afetler, karbon planlı, plan planlama ve araştırmaları planlamak için ücretsiz planlama için planlama olarak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu