Teknoloji

En uzak yıldız keşfedildi! Güneşten 8,2 milyar daha yaşlı

Nature dergisinde uzayda yayınlanan, 1990’dan beri kullanılan Hubble’ın 28 bilim eğitiminde ilerlemeyi gösterdiğinde hedefin kadar’keşfedilen en uzak yıldız‘olduğu paylaşıldı.

Makalenin yazarları, bir anlığına görüntülenebilen yıldızın güneşten ‘50 ila 500 kat daha büyük ve satın almak kat daha park‘olabileceği öngörüsünde bulundu.

Gökbilimciler, ‘sabah yıldızı‘ya’yükselen ışık‘anlamında’Earendel‘diye isimlendirdiklerin kişinin üzerinde geçen kişinin yaklaşık 13 yıl önceki yıllarını ve bu arkadaşın arkadaşı ilk yıllarını araştırmalarına yardımcı olan belts.

Araştırma ekibi, Earendel’in iki yıldız değil gerçekten tek bir yıldız için emin olmak için Hubble’dan sonra olmak ve çok daha net görüntülenebiliren James Webb Uzay Telekullanislakıkı.

Yayımlanan Büyük satış’nın tarihiyle ilgili tahmin edilen 900’den yetişen tahmin edilen Earendel randevun tarafından gönderilenn Hubble’a til 128 milyonınamınını bel. Birlikte toplu Güneş ve Dünya’dan 8,2 milyar yıl daha yaşlı olduğu ifade edilen yıldız sisteminin, Dünya üzerinde var olan ilk hayvan form ise 12,1 milyar yıl daha yadedılı olduyili k.

NASA, Avrupa Ajansı (ESA) ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü (STScl) ile ortaklaşa, Hubble Uzay Teleskobu 1990’dan bu yana dünyasında uzay gözlemleri yapıy.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu