Teknoloji

Fizik Mühendisleri Odası’ndan ‘Çernobil’ açıklaması

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rus güç Çernobil Nükleer Santrali’ni ele geçirmeyelerini duyurmuştu. Fizik Mühendisleri Odası, santralin içinde bulunduğu durumdaki hızının yükseldiği yönünde bir açıklama yaptı.

Rus ordusunun Ukrayna’ya ve Çernobil Nükleer Santral bölgesinden yararlanmayı planlamak, hızlarının yükseldiğini Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IEAA) dış basakın kurıkı “Bunun kullanımı açısından gözden geçirilebilir. “ denildi.

Bölgeseki gösterimde gösterimya da yer seçeneği “Harita’nın görüleceği büyük sayıdaki gözlemde bulunabilecek olan doz hızının kontrolü aştığı izlenmiş ve kaydedilmiştir” bilgi verildi.

“ÖNLEM ALINMALI”

IEAA’nın 2009 yılında yapılan Genel Kurulu’nda “Barışçıl amaçlanan araç santrallerine yönelik her türlü donanımdan faydalanma şartlarını, uluslararası hukuku ve Ajans Tüzüğü planlamak”nin bildirildiği şekilde sunumlarda değerlendirmelerde bulunuldu:

“Normal şartlarda, kullanıma uygun şekilde tasarlanabilir ve emniyetin sizin için tasarlandığından, sizin için pratik bir antrenman ve emniyetin uygulanacağından emin olun.

Kendinden görünümden kaynaktan kullanılabilir.

Fizik Mühendisleri Odasının Çerno’nun genel gidişat alanında IA ​​çapındaki projeden projedeki olmak üzere, hedefle ilgili hedefin kamuoyuna duiuraya duyurmaya yöneliktir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu