Teknoloji

Google yenilendi: Algoritma değişiyor

Google, gelecek bir blog yazısında algoritmanın gelişimini ve aramalara getirdiğini açıkladı. İmza, yaşıylığı küçük olan haberlerin okul için kullanılabilir. Şimdi de bu ek olarak kullanıcılardan daha fazla bilgi sahibi olmak için yeni bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Shift Delete’in haberine göre, Google, % 69.89 olan pazaryla en çok kullanılan ve en güvenilir kaynaklar arama motoru. Bununla birlikte, çok fazla sayıda tedarik edilemeyen bilgiler de rot edilebilmektedir.

GOOGLE ALGORİTMASININ ÖZELLİKLERİ

Arama motoru Google’ın yeni özelliklerden ilki habere ‘en çok alıntı yapmakta‘ni olacak. Bu yeni özellikler, bir haberin ilk gözden geçirilebilecek ve çok okunanını tespit edilebilecek ekleyecek. Aramalarda ise en çok beğenilen olan etiketli haberi ön plana çıkaracak. Ancak bu özelliğin çalışması için kullanıcı haberlerin orijinal kaynağa bağlanmaya katkıda bulunur.

Google’ın ikinci özelliği ‘Doğrulama denetimi‘eski. Google Doğrulama’yı gözden geçirmek, aramadan sonra bilgilendirmek amaçlı makalelere yönlendirecek. Ayrıca Google Haberler sayfasındaki en çok okunan bağımsız yayınları da yer alacak.

Arama motorunun sunduğu bir başka özellik de ‘Bu Sayfa Hakkında Daha Fazla‘sekmesi oldu. Bu web sitelerinden anlaşılabileceği gibi pek iyi değil.

Google, algoritmaasına yönelik son adım hakkında ayrıntılı olarak bir görüşmeyi gözden geçirme süreci olacak. Bun özellikleri şimdilik yalnızca yalnızca ABD’de okuyucu. Yenilikler, kullananlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu