Teknoloji

Instagram, bir uygulamasından daha vazgeçti

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yeni kazanımlar üzerinde devam ediyor. Popüler uygulama son olarak, hikayelere verilen ifade cevaplarının DM’den gelen boşuna yer yolunun yanından geçmek ‘hikaye beğenme’ özelliğini getirmişti.

Son olarak platform, bağımsız bir dönüşen IGTV için de bir karar aldı.

ShiftDelete’in haberine göre; Instagram, kararı ile artık destek vereceğini duyuracağını açıkladı. 2018’de tercih edilmesi beklenen IGTV’nin, sosyal medya platformunun YouTube ile rekabetinde önemli bir rol oynamasıdu.

Instagram’ın ana ödülü en fazla 1 yatay yatay videolar yayınlanabiliyorken; IGTV’de 650 MB’a kadar dosya boyutuyla 15 dakikaya kadar uzun dik biçimli videolar paylaşılabiliyordu. Masaüstü sürümde ise süre daha fazlaydı, 1 saatki videolar destekleniyordu. Bu olmuştu. Instagram’daki bazı tatsız giderler.

INSTAGRAM, IGTV UYGULAMASINI ARTİK DESTEKLEMEYECEK

Çoğu kullanıcının farkında olmayan da; Instagram’ın bağımsız bir IGTV uygulaması var. App Store ve Google Play Store’dan bu uygulama ile sosyal medya yüklenebilecek olan artık desteklenmeyecek.

Instagram ile ilgili duyurusunda şu bilgileri aktardı:

“Video yansıtmayı ve oluşturmayı basit hale getirme çabalarımızın bir parçası olarak, artık IGTV için sunduğumuz yapay uygulamamızı desteklemeyeceğiz.

VİDEO PAYLAŞIMI KISITLANMAYACAK

IGTV’nin gelişmesinin sonlandırılması, Instagram’ın video paylaşımını sınırlandırması veya bu yönde yönlendirilemeyecek. Hedefe yönelik Adamsseri, “İnsan yıl basit tweette Instagram’ın artık bir fotoğraf dağıtımı hayata geçirilecek ve Makaralar, geleceği gibi devamne düşünülecek.

AYLAR ÖNCE FİŞİ ÇEKİLDİ

Instagram, ekim ve karar ile IGTV kanalındaki standart videoları “Instagram Videosu” “tek formatları birleştirmediğini” duyurdu. Şirket, kullanıcıların profiline de paylaştıkları tüm videoların (Reels’in yanında) bulunduğu bir sekmeye eklenmiştir. Bu sekmede takipçileriniz, IGTV platformda sizlerde videoları görebiliyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu