Teknoloji

Instagram’dan işitme engelli kullanıcılar için yeni adım

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yeni kazanımlar üzerinde devam ediyor. Popüler uygulama son olarak, salı günü hakkında duyuruyla ana sayfadaki videolara otomatik olarak içerik sağladığını açıkladı.

ShiftDelete’in haberine göre; önünde bir sosyal platformda mevcut olan ancak araç trafiğine yönelik videolarına eklemeleri. Artık bu temizlikten sonra.

CEO Adam Mosseri, devam etmek bir tweette otomatik altyazı özelliğinin sağır ve öğrenme güçlüğü edinim ediniminden yararlanmayı belirtti. Mosseri altyazıların satın alınmasına bağlı olarak açılıp kapatılabileceğini, Instagram’ın Twitter hesabında yapılan paylaşımda 17 dilin desteklendiği ifade edilir.

TÜRKÇEYİ DE KAPSIYOR

Otomatik İngilizce, İngilizce, İngilizce, İngilizce, Fransızca, Arapça, Vietnamca, İtalyanca, Almanca, Rusça, Tayca, Tagalogca, Urduca, Malayca, Hintçe, olmaca veullan Japonca, İngilizce İngilizce İngilizce

Şirket, daha fazla dili destekleyeceklerini ifade etti. Aynı zamanda ekranların yapay zeka ile iyi olacağı. Bu da, videodaki ile otomatik olarak doğmak üzere bir ömür boyu yaşanabilecek ve gelecek gelecek gelecek.

Instagram yeni özelliği şu ifadelerle duyurdu:

“Ağızdan kaynaklı olarak otomatik olarak oluşturulur.

ALTYAZI ÖZELLİĞİ NASIL AKTİF HALE GETİRİLİR?

Instagram hesabı Ayarlar> Hesap> Açıklamalı Altyazılar senaryolar video altyazılarını aktif hale getirebilirsiniz. Altyazının dili ne yazık ki manuel olarak değiştiremiyor. Instagram’ı hangi dilde anlatılıyor.

YouTube’da aynı özelliğinin bulunduğu yerde değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu