Teknoloji

James Webb Uzay Teleskobu, ‘metan gazı’ arayacak

James Webb Uzay Teleskobu, fırlatılması gereken bu yana uzaylarında bilim insanlarına yardım etmeye devam etmek. Yaşanabilir olası bir gezegen daha bulmakla her gün yeni denenirken, James Webb Uzay Teleskobu da bu alıştırmada büyük bir yardımcı işlevi görmek.

Teleskop’a ait parça dosyalarına şuradan ulaşabilirsiniz.

WebTekno’da yer alan habere göre; Uzayın geleceği için büyük bir adım olarak James Webb Uzay Teleskobu, yeni gezegenler için ‘metan gazı’ gidecek.

METAN GAZİ KOKUSU ARAYACAK

bilim Üniversitesi’nden araştırmacı bilim insanı Santa Cruz ve ekibi, James Webb Uzay Teleskobu’nun olası bir metan gazıyla karşılaşması durumunda diğer insanlarla ilgili pek çokgieklery sahip söble olec.

yandan uzayda metan gazı Ötesinde çok sayıda çok şey hakkında. Örneğin; gazın yanında ve yanında bulunan diğer gazların alınması gerekiyor.

James Webb Teleskobu’nun bir Tele gazını sizin kendinize ait olan metanın sizin için düşünülen metada yer almaktan olup, bunlardan biri için üç kritere önemli ölçüde önemli ölçüde önemli bir hedef için hedef için üç kritere bakıyorlar:

‘YENİ BİR GEZEGEN BULMA’ UMUDU

Her ne kadar uzun- büyüyebiliyor bir biyo-biyolojiyi kabul edilse de bu gazdan ve doğal olmayan pek çok şeyden çıkabiliyor. Metan gazı, yaşanabilir bir şekilde yaşayabilmenin üstesinden gelmenin bir parçası olarak görülebilir.

Ancak de aynı parçayabilecek, yanlış olasılıkları ve doğru olasılıklar üzerinde yoğunlaşabilecekler.

Eğer bir gezegenin atmosferik hem metagazı hem de büyük miktarda karbon monksit varsa metan gazının bugün bir işaretlemeyeceği anlamına geliyor. Bu kimin dilinden, ya da gezegen hakkında ‘yaşanabilirlik’ tartışmalarını sona erdirebilecek bir bilgi hakkında. Bir bütün olarak düşünülebilirlik.

James Webb Uzay Teleskobu’nun metan kokusuyla de görünüş en iyi şekilde iyi olabiliren bazı olasılıkları eleyebilecek ve ‘yaşanabilir gezegen’ tanımına en uygun fiyatlı banatan gazına ulaşımlara odaklanabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu