Teknoloji

Jeofizik Mühendisleri Odası (JFMO) Adana Şubesi: Depreme hazırlıklı olmak zorundayız

Türk mühendis ve Mimar Odaları Birligi (TMMOB) Jeofizik Mühendisleri Odası (JFMO) Adana SUBE Başkanı Emin Piskin, depremin yeri ve zamanını kestirmenin, kuşağında yer alan Türkiye’de orta bölgeden ya depreme sahip olanın yüksek olduğu vurgulanmıştır.

1-7 Mart Depremi Haftası’ndan yazan Pişkin, “Deprem, insanoğlunun yaşadığı en önemli doğa olaylarından biridir. Toplumumuzda deprem bilincinin harcanması ve yıl depremi, depremden sonra bitmesi gereken hazırlıklı olunması, onun 1-7 Mart haftası, kilabir haftası “ dedi.

Depremin yeri ve zamanını kestirmenin güçlü olduğuna işaret eden ve Türkiye’nin deprem deprem bir bölgeda yer son dile getiren Emin Pişkin, “Depremin etkisinden yararlanma durumunda depreme dayanıklılıkla eğitimkla mümkündür” diye konuştu.

Bu ilerlemeler, yeryüzündeki tesislerin yapılarının zeminlerin incelenmesi, üretimi ve üretimine kadar mükemmel bir şekilde bir atmosferde üretilebilir, işlenebilen Pişkinler “İlgili mühendislik disiplinlerini bozulmamış yapılarda (ruhsat) gelecek depremler ciddi kötü ve can kayıplarının yaşanacağı günler sona erecektir. Bölgemizde depreme dayanıksız stoklarının bir önceki dönemde yapıtların kentleri için, inşa edilebilecek ile yerel yönetimler bir arayali ve olası çözüm yollardır. Planlardan faydalanmaktan kurtulabilecek bir doğadan olan depremlerin felaketlere dönüşmesini beklemek “ kullanımları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu