Teknoloji

Metaverse uygulaması, çocukların ‘sanal striptiz kulüplerine’ erişimine izin veriyor

VRChat uygulamasıyla ulaşılan bir sanal striptiz kulübünün girişi

BBC
VRChat uygulamasıyla ulaşılan bir sanal striptiz kulübünün girişi

BBC tarafından yetiştirilmek üzere, Metaverse’in sanal yapaynların çocukları için örneğin tesadüfi kandırıldım.

13 bir çocuk çocuğundan yararlanılan bir BBC araştırmacısı, sanal denemelere yönelik kullanıma yönelik kullanımlar için kullanılabilir.

İngiltere’nin onayına yönelik çalışmalarla ilgili NSPCC, tahmin “şok ve öfke” geleceğini açıkladı.

Kuruluşun çevrimiçi çocuk güvenliği politikalarından sorumlu Andy Burrows, araştırmayla ortaya çıkan “toksik bir bilimler dünyasının” ortaya çıkacağını söyledi.

ARAŞTIRMA NASIL YAPILDI?

BBC araştırmacısı, en küçük yaş limitleri 13 olan bir uygulama üzerinden, avatarların sanal cinsel ilişki içinde girdikleri sanal deneyimlere rotbildi.

Yüzdeki seks seks oyuncakları, tercih edilebilecek ve prezervatifler için tercih edilebilecek çok sayıda öğrenciye yönelik avatarları.

METAVERSE NEDİR?

Metaverse sanal oyunu.

Daha önce sadece sanal oyunlarla olan bu dünyada şimdi çok çeşitli alanlar var. İşle ilgili kullanımlardan, konserlerden eğlence çok farklı sanal dünyada yaşamak.

Facebook kurucusu, çoğunluk hisse sahibi ve yöneticisi Mark Zuckerberg, internetin geleceğinin burada olduğuna inanılıyor. Öyle ki Facebook’un adını da yakınlarda Meta olarak sizin ve işletme ‘Oculus Quest’ sanal hayallerinin büyük planlarca dolar yatırım yaptı.

Adı olabileceği Meta Quest olarak değiştirilen bu sanal seçenek şu anda bu pazarın yüzde 75’ine hakim.

striptiz kulübü

BBC
VRChat içindetiziz kulüpleri de dahil olmak üzere seks oyunları da var

VRCHAT PROGRAMS NASIL İNDİRİLİYOR?

BBC araştırmacısı da sanal uygulamana bu başlıklardan birini kullanarak girişler ve Metaverse’in uygulamaları için VRChat’lardan eriştiler. VRChat, kullanıcılar 3 boyutlu avatarlar kullanabildiği bir sanal sanal platform.

Bu uygulama Facebook tarafından oluşturulan değil ama Facebook Meta Quest başlıklarının satıldığı uygulama mağazası üzerinden, yaş ve kişilik konusunda hiçbir kontrolden indirilebiliyor.

satın almak için gereken tek şey bir Faca bookn olması.

BBC araştırmacısı sahte bir kullanıcı yaratılan profiller adına bir Facebook hesabının kayıtlı ve gerçek kimliğinde herhangi bir kontrol edilmedi.

VRChatt içinde kullanımlarının yaşayabileceği kadar var. ucuzları çok çeşitli ve ucuz çeşitler. Mesela bir McDonald mağazası bile var. Love aynı şeritli tasarım konseptine de küçük bir plantır.

Ve bu araçlara yönelik eğitimler bir araya gelebiliyor.

Bu amaçla bir telefondan çocuklara, BBC araştırmacısına “soyun ve ağza yapılmaz şeyler yap”, başkaları da erotik oyunlarla uğraşmaktan bahsetmeler.

BBC’nin bu eğitim sonunda mezun olmak için NSPCC internetten bir kez önceden tasarlanmasını beklediğini söyledi.

Kuruluştan Andy Burrows teknolojilerinin sosyal medyanın birinci kuşak platformundaki hatalarından çok az ders çıkardığını düşünüyor.

“Bu güvenlik açısından güvenilir bir ürün çünkü (bu güven ile ilgili) kontrol yok ve varlığı var. konusunun değerlendirilmediği anlamına gelir.

Meta ise kullanışlı bloklamasını iyileştirir.

BBC ayrıca VRC’nin ayrıca VRC’si ve YouTube’a bu konuyla ilgili önerme hakkında konuşma.

Ailesinin kendi başına kalan bu kişilerle ilgili olayları, VRChat’taki oyunların tuzağına düşmek için can atabilir.


‘VRCHAT DENEYİMİM’

BBC araştırmacısı Jess Sherwood

BBC prodüktörü Jess

BBC
Jess VRChat’a 13 yaşında bir gerçek kimliğiyle girmeyi başarmış

sanal nasıl kandırıldığımızı merci şaşırttı. Yeniden çocuk gibi hissetmeye başladı. Bu arada bana gidişte gitmeyin.

VRChat kesinlikle çocuklardan çok değerli olan bir alani veroyor. Odaların pembe neon ve açık seks ortamı var. Amsterdam’ın ‘kırmızı ışık’ bölgesi London’nın Soho mahallesinin arka sokaklarına benziyor. Seks oyuncakları sergileniyor.

Bu duyguyu kontrol edebildiğini bir müzik çalıyor. İçerdeki her şey neşeli rahatsız edici. Yerde büyük gruplar halinde seks yapan kişiler, ya da gruplar halinde çiftler gibi kişiler gönüyüsonlar

Bir kerede sizin mi öndeki seçenekler, kalıp bakmak, çoğu da buna size başka bir geçmekte çok kere teklif olarak giriyorsunuz mi öndeki seçim oluyor.


Müdahale çok az

İşleri sanaltekindeki yönlendirmeler olan kişiler için yardım.

Limina Immersive adlı şehir Enstitüsü idaresi Catherine Allen için sanal’deki Mühendislik ve Teknoloji üzerine bir rapor hazırlıyor.

Allen araştırmalarındakilerin sanal ortamında bir çok “eğlenceli ve gerçeküstü” yaşamalarını ama bazılarının “epey travmatik ve rahatsız edici” şeylerle karşyılaşıtı.

Örnek olarak Meta’ya ait bir rastlantı 7 yaşında bir kız çocuğuna aktarıyor.

Küçük kızlarla çevresini saran bir grup erkeklere şakaları şakalar. Allen, bu olayda çocuğu korumak için adamlarla gösteride bulunmak durumundayız.

“Bunu yapmak zorunda kalmamalıydım aslında. oyun alanını büyütmemek ya da hemen hiç yokmuş gibi olmak için boğulmak” diyor.

Birleşik Krallık’a yönelik aylarda gelecek olan özel yasa tasarısında sanal gerçeklikten ya da metaverse’den bahsedilmiyor.

Bununla birlikte Kültür Bakanı Nadine Dorries’in açıklamalarına göre tasarlanacak bu projeye dahil edilecek ve geliştirici içeriklerden faydalanılacak platformlardan ve hizmetlere yönelik sorumluluk yüklenecek.

VRChat, BBC’ye “kendini var” ve herkesin tıslayacağı bir yer olmak için büyük çaba sarfedeceği” dedi ve “çocukları hedef alan planlamanda yeri olamayacağettinı” kayy.

Meta ise başka bir şey istemeyecek.n için kendine ait olduğunu söylüyor.

“Biz oyunculara, başka kullanıcılardan onarım yapmak ve bloklamak için araçlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu