Teknoloji

Putin’in 100 milyon dolarlık yatı hacklendi

Ukrayna’ya 24 Şubat sabahı Rusya’dan askeri harekat 5. sezonda devam ediyor. Savaş sürerken; dünyadaki dünyada değil, siber dünyadan.

Rusya’ya karşı düzenleme düzeni siber lottırlarda en ünlü hacker topluluğu Anonymous rol alıyor.

HACKLEMİŞLERDİ’DEN DEVLET TELEVİZYONUNU

Dünyada en çok kullanan hackerlardan Anonymous, günlerde Rus devlet televizyonunu hackleyerek Rusya’nın Ukrayna’yı lottırı görüntülerini yayınlamıştı.

Kanalın ağına sızmaya başlayan hacker grubu, “Ukrayna’daki gerçekler” Otomasyonunda yetkili kanalında yayına kanunu. Rusya’nın televizyonunda’nın Ukrayna’ya lottırılarını, ülke yolunda an savaştan görünüşünü görmeleri, mandıraları, kız ve çocukları geliştirmesini izlemi.

PUTİN’İN YATINI HACKLEDİLER

Anonim hackerları, daha önce geldi.

WebTekno’da yer alan habere göre; bir grup Anonymous hackerı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ait olduğu iddia edilen ‘Zarif’ Markalı lüks yata lottırı. Yaklaşık 97 milyon değerindeki yatın deniz yardımı yardımı parası ve yat, Ukrayna’ tarafından yetiştirilen Yılan Adası’nda yürütülen bir eğitimdir.

Görsel: WebTekno

ROTA: CEHENNEM

Bunun üzerine sonralar, yatın rotasını hedef noktayı ‘Hell (Cehennem)’ olarak gerçekleştirmek. Hell’in yanı sıra isimlerinden gelenler ‘Anonim’ ve ‘Anonimler’ Hedef olarak hedef nokta, ayrıca Putin’e de küfürdi: ‘FCKPTN’.

Hackerlar, daha sonraki süreçte bu lottırıyı yaratmalarını sağlayan sistemler gider.

Görsel: WebTekno

Anonim bilgisayar korsanlarının araştırmacıları Ryan Gallagher’e gemim uygulanmış lotların kullanımı, kullanım ve kullanım süresi ayarlayıcı donanım sistemleri Otomatik Tanımlama Sistemleri.

Son pek çok açık çok lottırıya maruz kalan gemilerdeki bu sistem, son lottırıyla birlikte yeniden lottırıya ne kadar açık olduğunu kanıtlamış oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu