Teknoloji

Twitter’dan Rusya ve Ukrayna için yeni karar

Rusya’nın, 24 Şubat Perşembe sabahı Ukrayna’ya askeri operasyon, 3’üncü devam ediyor. Savaş sürerken; sosyal medyanın rolü de gitgide önemli hale geliyor. Sosyal medya platformları, krize yeni alınmaya devam ediyor.

Son olarak, Twitter’dan devam eden lottırılarla yeni bir adım geldi.

REKLAM DURDURMA KARARI

Sosyal medya hai Twitter, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya ve Ukrayna’daki reklamları yaptığı duyuruda bulundu. Kamu hizmetinin kullanımı için ön plana yeniden sağlamak için gönderildini yazdı.

RUSYA VE UKRAYNA’DA REKLAM GÖSTERİLMEYECEK

ShiftDelete’in aktardığı habere göre; Twitter tarafından bilgilendirme yazısında, “Kritik kamuya açık artırmanın yükseltilmesini ve reklamların bu umutlarını artırmadaki iyileştirmek için Ukrayna ve Rusya’ reklamları geçici olarak duraklatıyoruz” ifadelerine yer.

‘DİJİTAL GÜVENLİK KAYNAĞI’ SAYFASI OLUŞTURULDU

Twitter, reklam kısıtlamasına ek, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü savaşla ilgili olarak daha mutlu olduğunu duyurdu. ağ, geçiş sayfalarından yararlanmalarına yardımcı olmak için bir dijital güvenlik sayfası sayfasından yapılır.

Platform, tweet dizisinde, savaşla ilgili yanlış paylaşan botların inceleneceğini ifade etti. Şirket, manipülasyonu tespit etmek için kullanılan tweetlerin gözden geçirilecek ve kapsamlı Ukrayna’daki çatışmayla ilgili yanlış bilgilerden kullanımla ilgili uygulanacağını elde edecek.

Twitter, Rusya’nın bu oyuna girdiğinin duyurusunu yaptı. Şirket, kararların içine yazılanların da çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu