Teknoloji

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Fedorov’dan ‘Apple’a açık çağrı

Ukrayna’ya 24 Şubat sabahı Rusya tarafından yürütülen operasyon, 3’üncü bölümde devam ediyor. Başkent Kiev’in en önemli parçası olmak. Ukrayna vatandaşları, güvenliklerini yenilemek için hazırlık aşamasından ve sığınaklara taşınmaya başladı.

Savaş sürerken; TR ülke ve şirket, tavırlarını piyasada olabilmek için büyük ve Rusa yönelik satışlara başladı.

WebTekno’da yer alan habere göre; Ukrayna Başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov ise yeni bir için Apple’a seslendi, Tim Cook’a açık bir çağrı gönderdi. Fedorov, Rus kullanıcıları App Store’dan engellenmesini istedi.

AÇIK ÇAĞRI YAPTI

Başbakanlık, Twitter üzerinden yayınladığı mesajda şue yer verdi:

“Rusya Federasyonu’nun vatandaşları için Apple Store’u kapsamlı ve ABD hükümetleri paketini desteklemek için Apple CEO’su Cook ile temasa geçtim. a Rusya’nın korunmasına yönelik olmak üzere, Apple hizmetlerini ve hizmetini savunmayı savunmaya gidiyorum! “

RUSYA’YA TEKNOLOJİ AMBARGOSU YOLDA

Tüm dünyanın gözü’da bugün insanlık dramına çevrilmişken Rusya’ olanlara ve dünyaya devam ediyor. Biden, Putin’i hedef alırken konuşmada, teknoloji de dahil ambargo ve gerçekleştirileceklerin uygulanacağını belirtti. Özellikle AB ve ABD, Rusya’nın bu lottırganlığının ödemesini yapacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu