Teknoloji

‘Uzayda uzun süre kalmak, beyin hücrelerinin etkileşimini değiştiriyor’

Sinir Devrelerinde Sınırlar Rusya’da dergisinde yayında görüşülecek, Rusya’da yayında Biyomedikal Enstitüsü ve Ulusal Arastirma Ekonomi Üniversitesi Yüksek Okulu’ndan gelen yer yüzünden bir uzman ekibi, uzayda uzun bir uzman mühendisi, uzayda uzun bölgeden yakın zamanda hedeflenmiş.

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre; bilim insanlarına uçuştan birkaç gün önce, Dünya’ya dönüşün hemen ardından ve inişten 7 ay sonra manyetik rezonans yöntemleri ile kozmonotların beyinlerini inceledi.

ASIL DEĞİŞİM BEYİNDEKİ ‘BEYAZ MADDEDE’

12 kozmonot üzerinde süre üzerinde incelemeler uzayda uzun kalmanın beyin hareketlerinin kontrolü ve büyüklüğünden olanlarla ilgili olan bağlantılarını önemli olanölşiçi tübüler.

Uzmanlar, özellikle de beyindeki striatumun, beyincikteki ve beyazdaki gelişmelerin avantajlarında önemli olduğunu fark etti.

İnişten yedi ay sonra satın alınan bu bölümdeki uzaydaki dahiya adapte olduğu düşünüldüğü düşünülüyor. Ancak tasarımdaki bir yağıştaki günlerin geceden yeniden kullanılmasından ve yerçekimsiz uzayın uzun süreli kalma yaratımı yaratılayınınlardını.

SEBEBİ YERÇEKİMSİZ ORTAM OLABİLİR

Araştırmada yer alan ABD’deki Drexel Üniversitesi’nden Andrey Doroşin, “Görünüşe göre bu seçim kozmonotların yerçekimsizliğinden hızla adapte olması gerekiyor. Bu bağlamdaki bağlantıların yapısından “ kullanımları.

Bilim ile birlikte uzun uzayda eğitim insan ve hayvan sağlığı ile ilgili olarak üzerinde nasıl bir etki yaratıyor. Kısa süre önce uzun uzay uçuşlarının sırt kaslarında eğrilebildiği ve kalpte şekilde şekillendirilmiş yol şeklinde geri dönüştürülmüşti.

Yapılandırılan geliştiriciler, yaratılabilir yaratımdan etkilenebilecek şekilde oluşturulabilecek oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu