Teknoloji

WhatsApp, kullanıcılarına para dağıtacak!

WhatsApp mesajlaşma uygulaması, Ödemeler özelliğini daha da genişletmek için yeni bir adım attı. Sohbet çubuğundan hızlı bir şekilde ödeme göndermek için eklenen bu özellik gerçekten göz alıcı. Hindistan ve Brezilya’da kullanılan ödeme fonksiyonu ile kullanıcılar WhatsApp’tan para transferi yapabiliyor. Ayrıca söz konusu işlevsellik, uçtan uca şifreleme teknolojisi ile korunmaktadır.

Platform, Google Play Beta programı üzerinden yeni bir güncelleme sunarak sürümü 2.21.20.3’e yükseltti. Bu son güncelleme ile uygulamaya yeni özellikler geldi. Bunlardan biri, kullanıcıları özellik için ödeme yapmaya teşvik etmektir.

PARA İADESİ YAPILABİLİR

WhatsApp’ın Alışveriş işleviyle entegre etmek istediği Ödeme işlevi gelişmeye devam ediyor. Platform, Cashback adı verilen ödemeler üzerinde çalışır. WhatsApp Payments’ı kullanan kullanıcılar 48 saat içinde geri ödeme alabilecek.

Şirket, Ödemeler özelliğini tanıtmak için bu adımı atıyor. WABetaInfo haberlerine göre, yeni özellik gelecek sürümlerde görünecek.

ShiftDelete’e göre, yeni özellik ilk olarak Hindistan’da da test ediliyor. Ancak, gelecekte diğer ülkelere de yayılması bekleniyor. Ancak, her bir geri ödeme tutarı yaklaşık 10 Hindistan rupisi (1,20 pound) değerindedir. WhatsApp Payments’ı ilk kez kullanan kişilere geri ödeme yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu